KontaktBlog     JPK   Programy   Druczek®   Druczek® PRO   Warsztat   Podatki   Branżowe   Pobierz!   KUP!   Zaloguj się!  

Wymagania do pracy w sieci

Zmiany w roku 2018

W II kwartale 2018 zmieni się sposób licencjonowania programu do pracy w sieci. Będzie wydawana odrębna licencja do pracy w sieci. Wprowadzenie takiej licencji automatycznie przełączy program w tryb pracy sieciowej, bez możliwości jego wyłączenia w inny sposób, niż usunięcie tej licencji. W przypadku licencji zakupionych po 1 marca 2017 będzie to bezpłatna licencja uzupełniająca. Odpowiednia informacja będzie wyświetlać się w programie w przypadku osób, które posiadają licencję wielostanowiskową.

Sposób instalacji programu

Wszystkie kopie w sieci muszą pracować na tym samym pliku EXE i na tej samej lokalizacji danych. Zalecamy, aby dla programu przygotować odrębny zasób sieciowy, na przykład:
\\Serwer\JZK
Nazwa zasobu sieciowego musi być krótka, ponieważ występują długie wewnętrzne nazwy plików i podfolderów. Dostęp musi być pełny - zapis i odczyt dla folderu i całej ścieżki poniżej.

Należy ustawić folder danych programu jako zaufany w programie antywirusowym, aby uniknąć utraty danych wskutek zablokowania dostępu przez program antywirusowy.

Nie zalecamy używanie mapowania dysków. Niektóre środowiska sieciowe nieprawidłowo podają typ dysku, zatem tego typu konfiguracja nie jest zalecana. W systemie NTFS możliwe jest zainstalowanie dysku zewnętrznego w pustym folderze NTFS, co powoduje, że z punktu widzenia programu dany folder widziany jest jako lokalny - to również nie jest zalecane. Folder nie może być synchronizowany za pomocą OneDrive, GoogleDrive, Dropbox itd., to również może powodować utratę danych wskutek niepełnej synchronizacji.

Program do niektórych zadań wymaga pracy na wyłączność. Wyłączność zawsze dotyczy całej kopii programu. W przypadku licencji jednostanowiskowej program automatycznie uruchamia się w trybie na wyłączność. Licencja jednostanowiskowa nie umożliwia pracy w sieci.

Wymagania techniczne

Program powinien pracować w gigabitowej sieci LAN, połączonej za pomocą okablowania CAT6. Wszystkie komputery w sieci muszą pracować w systemie Windows 7, Windows 8 lub Windows 10. Serwerem nie może być urządzenie NAS. Serwer powinien zostać wyposażony w UPS, a przynajmniej w zasilacz stabilizowany. Wszystkie podłączone komputery powinny być komputerami stacjonarnym. Instalacja programu i tożsamości powinna być wykonana na dysku SSD lub przynajmniej SSHD.

Ostrzeżenie: Jeśli podłączasz laptopy lub inne urządzenia przenośne, muszą być one przełączone w tryb pełnego zasilania sieciowego, bez możliwości uśpienia - powoduje ono często utratę danych. Należy bezwzględnie wyłączyć w BIOS oraz w ustawieniach zasilania opcję odłączania karty sieciowej lub dysku w celu oszczędzania energii.

© Studio JZK programy komputerowe, 1992-2018
© Studio JZK sp. z o.o. 2012-2018 · Wszelkie prawa zastrzeżone.

· Programy · JPK 2018 · Nowy ZUS 2018
· Druczek · Druczek PRO · Podatki
· Branżowe: · Kancelaria · Mecenas · Szkoła · Warsztat · Serwis · Majster · Hotel · Lokator · Rolnik · Gabinet
· Wszystko o JPK · Split payment · e-Deklaracje · zmiany 2018
· Pliki do pobrania · Archiwum · Pomoc techniczna · Blog · Twoja licencja · Subskrypcja
· Regon Online · Kody pocztowe · Kursy walut · Nasi klienci
· Pomoc techniczna · Abonament serwisowy · Kopia EJ JPK · Kopia EJ Plus
· O firmie · Regulamin · Cennik · Warunki licencji · Napisz do nas! · Kontakt