E-faktury zakupowe i kosztowe


Jak wystawiać e-faktury sprzedażowe? Co trzeba wiedzieć o e-fakturze?

Rok 2022 to prawdopodobnie ostatni rok, w którym otrzymają Państwo od kontrahenta tradycyjną fakturę VAT. W roku 2023 przy zakupie towaru nie otrzymają Państwo ani papierowej faktury, ani nawet faktury w PDF.

Być może kontrahenci dołączać będą wizualizację e-faktury w formacie PDF albo w formie wydruku, ale to nie będzie prawidłowa e-faktura nadająca się do księgowania. Być może otrzymają Państwo łącze do e-faktury w KSEF, ale to także nie będzie prawidłowa e-faktura.

E-faktury wystawione dla Państwa przez innych kontrahentów będą widoczne w KSEF i zostaną pobrane przez program automatycznie.

E-faktury pobierane od Państwa dostawców będą mogły być obsługiwane wyłącznie automatycznie. Takiej faktury nie będzie można wprowadzić ręcznie. Wraz z wystawianiem pojawi się automatyczne pobieranie e-faktury z KSEF w module Zakupy oraz w nowym module Koszty.

Należy upoważnić swojego księgowego do pobierania dotyczących Państwa e-faktur w jego oprogramowaniu. Księgowe korzystające z Druczka® również będą mogły pobierać dane swoich klientów. Prawidłowe zaksięgowanie e-faktury możliwe będzie wyłącznie po pobraniu e-faktury z KSEF.

Na razie e-faktura może być wystawiona tylko za zgodą nabywcy. Proszę nie zgadzać się na otrzymywanie e-faktury od Państwa dostawców do czasu, aż będą Państwo na to gotowi.

2021-12-17

faktury ksef zakupy koszty

FAQ · Aktywny filtr form płatności · Cena sprzedaży na fakturze · Cena zakupu · Co musi być na fakturze · Co nie musi być na fakturze · Co trzeba wiedzieć o e-fakturze · Cofanie daty · Dodatkowe teksty na fakturze · Dodawanie pozycji z magazynu · Dossier towaru · Dossier zakupów · Drukowanie duplikatu faktury · Długie teksty dodatkowe na fakturze · E-faktury sprzedażowe · E-faktury zakupowe i kosztowe · Edycja wzorca faktury w obcym języku · Efekt zaokrągleń · Faktura WDT · Faktura czy paragon · Faktura do WZ · Faktura do paragonu fiskalnego · Faktura do paragonu z NIP · Faktura uproszczona · Faktura w obcym języku · Faktura zakupowa do PZ · Faktury w cenach netto czy brutto · Formuła obliczeń VAT · Groszowe różnice na fakturach · Indywidualne parametry sprzedaży dla kontrahenta · Inny odbiorca na fakturze · Inny płatnik na fakturze · JPK_FA dla księgowej · Jak ustawić drukowanie numeru konta sprzedawcy · Klienci powtarzający się · Klonowanie faktur · Kody QR 2D na fakturach · Kody państw i języków w programie · Kolejność pozycji faktury · Koszt z dokumentu · Logo firmy na fakturach · Nietypowe stawki VAT · Numer PESEL nabywcy na fakturze · Odczytywanie faktury · Opłacenie faktury z kodem QR · PZ do faktury zakupowej · Podatkowy rejestr sprzedaży · Rejestr sprzedaży · Rodzaje faktur · Rozliczenia automagiczne · Sprawdzenie czasu · Sprzedaż poniżej ceny zakupu · Synchronizacja czasu · Usuwanie dokumentów · WZ do faktury · Wartość pozycji na fakturze · Weryfikacja czasu · Weryfikacja kopii elektronicznej · Wpłaty do faktury · Współpraca z księgowym · Wybór waluty do faktury · Wykres zyskowności towaru · Wynikowa cena netto · Wyszukiwanie faktur · Zakupy w walucie · Zmiana kontrahenta na klonowanej fakturze · Zródła czasu · e-faktury
· Pozostałe tematy
· Zamów Abonament Serwisowy
· Zaloguj się