Baza wiedzy

×Druczek

Druczek PRO

Fakturzysta

Fakturzysta PRO

Podatki

Gabinet

Hotel

Kancelaria

Lokator

Rolnik

Serwis

Szkoła

Warsztat

Kontakt

KONTAKT BAZA WIEDZY APLIKACJE 365 POBIERZ ZAMÓW    

Użytkowanie wersji Classic


Czy mogę bezpiecznie korzystać z wersji Classic? Albo ze starszych wersji Pakietu JZK? Jak działa zgodność wsteczna?

Dla osób, które nie mogą zainstalować Pakietu JZK 365, na przykład z przyczyn technicznych, pozostawiono możliwość użytkowania wersji Classic przez ograniczony okres czasu. Wersja Classic nie spełnia wymogów zgodności z e-fakturą, nie zawiera żadnych nowych opcji ani obsługi zawartości aktywnej. » zobacz więcej

Wersja Classic może być instalowana tylko wtedy, jeśli nie korzystasz z Pakietu JZK 365.

Pakiet JZK 365 obsługuje bazę danych w formacie SQL, synchronizując ją z klasycznymi bazami danych X1 za pomocą metadanych. Dzieje się to całkowicie automatycznie, żadne działanie nie jest konieczne.

Poprzednie wersje Pakietu JZK nie korzystały z metadanych. Dotyczy to w szczególności wersji Classic. Jeśli bazy danych X1 z Pakietu JZK 365 zostaną otwarte lub zmienione w starszej wersji aplikacji, metadane zostaną nieodwracalnie utracone.

Jeśli metadane zostały zniszczone przez użycie starszej wersji aplikacji, można uratować sytuację, wykonując synchronizację baz danych. » zobacz jak W przypadku pojedynczego obiektu może być wystarczająca synchronizacja tego obiektu. » zobacz jak W większości wypadków konieczne jest jednak przywrócenie stanu sprzed awarii, poprzez odtworzenie kopii zapasowej w całości. » zobacz jak

Nie wolno używać na przemian Pakietu JZK 365 i wersji Classic na tych samych danych. Może to spowodować zniszczenie metadanych, a w konsekwencji utratę danych.

Należy pamiętać o podstawowej zasadzie zgodności wstecznej. Zgodność wsteczna jest zawsze jednokierunkowa, czyli nowsza wersja aplikacji odczyta dane ze starszej wersji. W kierunku przeciwnym to nie działa.

Dla bezpieczeństwa danych wprowadzono dodatkowe zabezpieczenie w Pakiecie JZK 365. Wykrycie manipulacji danymi przy pomocy starszej wersji spowoduje wyświetlenie szeregu ostrzeżeń. Należy potraktować je poważnie.

Plik uruchamiający starszej wersji zostanie usunięty. Zobaczysz komunikat:


Wersja Classic zostanie wycofana w momencie wejścia w życie e-faktury.

2021-04-27

instalacja

· Pozostałe tematy
· Zamów Abonament Serwisowy
· Zaloguj się
Programy JZK · Pliki do pobrania · Zaloguj się · Kontakt
Zamówienia i płatności · Licencja ramowa · Wymagania techniczne · Referencje · Dane firmy

System sprzedaży i obsługa klienta - partial copyright © Studio JZK sp. z o.o. 2012-2021
Partial copyright © JZK24 sp. z o.o. © 2019-2021 · JZK® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 1992-2021 · Druczek® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 1998-2021 · Fakturzysta® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 2000-2021 · Lecturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · Facturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · Vecturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · PRZYJAZDY.PL Partial © Open Street Map contributors CC-BY-SA. Partial © Mapbox.
JZK®, Druczek®, Fakturzysta® są zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Jeśli nie podano inaczej, wszystkie dane osób, firm, przedmiotów i zwierząt są fikcyjne, służą wyłącznie ilustracji. Wyjątkiem są referencje, gdzie umieszczono dane istniejących firm i osób prowadzących działalność gospodarczą, które wyraziły na to indywidualną zgodę.

2021-05-14 18:48 #39 for 3.238.130.97 @ec2-3-238-130-97.compute-1.amazonaws.com