Baza WiedzyPraca z bazą danych BAZA DANYCH SQL → SQL nie jest podłączone

SQL nie jest podłączone

Co oznacza komunikat, że baza SQL nie jest podłączona? że połączenie z tą bazą danych nie jest możliwe? że ustawienia connection-string są nieprawidłowe?

Nowy Pakiet JZK 365 opiera się na wbudowanej bazie SQL. Normalnie działa ona całkowicie automagicznie. Konfiguracja bazy SQL jest inicjowana w momencie tworzenia tożsamości i zapisana jest w pliku connection-string. Nie musisz nic robić i również nie powinieneś.

Jeśli z jakiegoś powodu zmienisz lokalizację danych, samowolnie przenosząc pliki wbrew instrukcji, możesz utracić dostęp do bazy SQL. To dlatego, że utworzony plik connection-string przestanie być prawidłowy.

Wykonując jakiekolwiek czynności postępuj ściśle zgodnie z instrukcją. Czytanie instrukcji wydaje się nudne, ale nie potrzebujesz emocji związanych z utratą danych.

Jeśli przenosiłeś dane, sprawdź gdzie zrobiłeś błąd. Przenoszenie danych ze starszej wersji opisane jest » tutaj, przenoszenie tożsamości lokalnej do sieci » tutaj, tworzenie nowej tożsamości » tutaj.

Jeśli nie masz fachowej wiedzy i umiejętności, nie rób nic samodzielnie i nie zlecaj przypadkowym osobom naprawy tej sytuacji. Jak najszybciej skontaktuj się z naszą pomocą techniczną.

Jeśli doprowadziłeś do nieprowidłowej konfiguracji, uruchamiając aplikację zobaczysz szereg komunikatów. początek taki:

Ten komunikat generowany jest przez system bazy danych i może mięć różną treść. Jedna rzecz jest wspólna: będzie informacja o niepoprawnej ścieżce lub niedostępnym adresie IP.

Potem zobaczysz odwołanie do pliku connection-string:

Następnie program zauważy, że nie udało się połączyć z SQL:

Ponieważ połączenie z bazą danych nie jest możliwe, moduł SQL w aplikacji nie będzie dostępny:

Ponieważ moduł SQL nie będzie dostępny, nie będzie możliwe prawidłowe zapisanie jakiejkolwiek zmiany w danych:

Nie powinieneś kontynuować pracy do czasu rozwiązania problemu.

Ustawienia są zapisywane w bazie SQL i również nie będą dostępne:

Dlatego drukowanie również nie będzie możliwe.

Jeśli używałeś standardowej tożsamości hybrydowej, aktywna będzie tylko część danych oparta na klasycznej bazie X1. Będziesz mógł przeglądać część danych, ale mogą to nie być dane kompletne.

Aby naprawić błąd, skontaktuj się z naszą pomocą techniczną. Konieczne będzie naprawienie pliku connection-string tak, aby wskazywał prawidłową ścieżkę do bazy SQL. Jeśli dostęp do bazy SQL nie jest już możliwe, pozostanie usunięcie pliku i utworzenie bazy SQL od nowa.

Nie rób nic samodzielnie i nie zlecaj przypadkowym osobom naprawy tej sytuacji. Jak najszybciej skontaktuj się z naszą pomocą techniczną.

Zobacz także

Awaria bazy danych Program wyświetla informację o awarii bazy danych SQL. Jak sobie z tym poradzić? Jak naprawić bazę SQL?
Naprawa bazy SQL Jak naprawić bazę danych SQL? Jak zmniejszyć rozmiar bazy danych?