Baza WiedzyPraca z dokumentami E-MAIL → Konto pocztowe gmail

Konto pocztowe gmail

Czy można wysyłać maile z programu korzystając z konta Gmail?

Nie możesz wysyłać maili z programu korzystając z Twojego konta Gmail.

Dostawca usługi gmail nie zezwala na korzystanie z niej przez obce aplikacje nie obsługujące protokołu OAuth2 i nie zarejestrowane u tego dostawcy.

Przy próbie skonfigurowania w programie takiego konta zobaczysz komunikat podobny do tego:

Utwórz odrębne konto e-mail służącego wyłącznie do wysyłania maili z programu. Takie konto najlepiej utworzyć u dowolnego z niezależnych dostawców usług internetowych.

Załóż takie konto, a następnie uzupełnij ustawienia konta pocztowego. » zobacz jak.

Zobacz także

Edycja maila Jak zmienić treść przygotowanego maila? Jak dodać załączniki? Jak dodać innych odbiorców? Jak otrzymać potwierdzenie przeczytania?
Import e-maili z starego formatu Jak zaimportować e-maile ze starszej wersji programu? Jak znaleźć maile wysyłane wcześniej?
Maile do wysłania Skąd wiem, że są jakieś maile do wysłania?
Problemy z wysyłaniem poczty Jakie są możliwe błędy podczas wysyłki poczty? Co znaczą poszczególne komunikaty?
Przenoszenie ustawień wysyłania Jak przenieść ustawienia wysyłania poczty ze starszej wersji programu? Jak skonfigurować konto pocztowe na nowo?
Status wysyłki e-maila Skąd wiem, czy e-mail został naprawdę wysłany? Jak sprawdzić statusy wysyłki? Jak zweryfikować przyczyny problemu z wysyłką maila?
Ustawienia konta pocztowego Jak ustawić parametry konta pocztowego? Jak skonfigurować inny adres zwrotny dla wysyłanej poczty? Gdzie ustawiam adres serwera e-mail, IMAP, SMTP, wersję TLS 1.2?
Wersja składnika poczty elektronicznej Co to znaczy, że składnik aplikacji obsługujący pocztę elektroniczną jest w wersji starszej, niż wymagana? Co zrobić, jeśli jzkMailer jest w nieprawidłowej wersji?
Wysyłanie poczty z bufora Jak wysłać oczekujące maile? Jak wysłać pocztę z bufora?