Baza WiedzyFakturowanie E-FAKTURY → E-faktury sprzedażowe

E-faktury sprzedażowe

Jak wystawiać e-faktury sprzedażowe? Co trzeba wiedzieć o e-fakturze?

Co do zasady e-faktury będzie można wystawiać w ten sam sposób, jak obecnie wystawiane faktury klasyczne. Jest jednak kilka ważnych różnic.

Żadnych poprawek! Wystawianie e-faktury następuje w momencie przekazania do KSEF. Nie będzie żadnej możliwości poprawki, podmiany albo uzupełnienia takiej faktury. Z momentem nadania numeru i daty wystawienia edycja będzie niemożliwa. Proszę zwrócić uwagę na aktualizację procedur sprzedaży!

Brudnopis Wprowadzamy mechanizm brudnopisu na zasadzie bufora. E-faktura będzie brudnopisem bez numeru i daty wystawienia do momentu wysłania do KSEF. Do tego momentu można dodawać kolejne elementy, zmieniać już istniejące itp.

Domknięcie brudnopisu spowoduje wystawienie e-faktury. Wystawiona e-faktura nie może być już w żaden sposób zmieniona.

Praca w terenie Aby wystawić e-fakturę u klienta czy w samochodzie, wystarczy skorzystać z systemu e-mikrofirma, dostępnego z dowolnej przeglądarki internetowej.

E-faktura wystawiona w tym systemie będzie pełnowartościowa. Po uruchomieniu Druczka® zostanie pobrana automatycznie.

Na razie e-faktura może być wystawiona tylko za zgodą obu stron. Podobnie jak to było z podzieloną płatnością, minie kilka miesięcy, zanim e-faktury zaczną być zauważalne w obrocie. Proszę nie spieszyć się z wystawianiem e-faktury do czasu, aż będą Państwo na to gotowi.

Zobacz także

Co trzeba wiedzieć o e-fakturze Czym różnią się e-faktury od tradycyjnych faktur? Co trzeba wiedzieć o e-fakturze?
E-faktury zakupowe i kosztowe Jak wystawiać e-faktury sprzedażowe? Co trzeba wiedzieć o e-fakturze?