Baza WiedzyMagazyn TOWARY → Dossier towaru

Dossier towaru

znajdę dossier towaru? Jak ustalić zysk i straty ze sprzedaży konkretnego produktu?

W oknie edycji wybranego towaru przejdź na zakładkę Zakupy i sprzedaż. Zobaczysz tam dokumenty zakupu i sprzedaży, na których pojawił się dany towar:

Jeśli opcja tylko powiązane po GUID jest włączona, pokazane zostaną wyłącznie pozycje dokumentów z dokładnym powiązaniem magazynowym. » zobacz jak.

Jeśli wyłączysz tę opcję, wyświetlone zostaną również pozycje dokumentów, dla których pasuje kod towaru. To pozwala zobaczyć dossier zakupu i sprzedaży wprowadzonej w starszych wersjach aplikacji.

Wyświetlona cena zakupu określana jest na bieżąco. » zobacz jak

Ceny są zawsze netto. W kolumnie cena sprzedaży i cena zakupu wyświetlona jest wynikowa cena netto, z uwzględnieniem rabatu. W raporcie prezentowane są dane z baz podstawowych. Nie są wyświetlane dane z baz zarchiwizowanych przed laty.

Możesz teraz zobaczyć wykres zyskowności towaru. » zobacz jak

Poprawne działanie tej funkcjonalności wymaga, aby każdy towar handlowy pojawił się najpierw w dokumencie zakupowym, wystawionym nie później, niż w dniu wystawienia faktury sprzedaży. Jeśli prowadzisz sprzedaż bez pełnej dokumentacji albo wprowadzasz faktury zakupowe w okresie późniejszym, określenie ceny zakupu, zysku i straty nie będzie działać prawidłowo.

Zobacz także

Grupy i podgrupy towarów i usług Jak ustawić grupę i podgrupę towaru lub usługi? Czym różni się grupa od podgrupy?
Przecena towarów Jak wykonać przecenę wybranych towarów? Jak przeliczyć ceny z atrakcyjną końcówką?