Studio JZK - Zmiany 2014
  BLOG    POMOC    POBIERZ!    KONTAKT     
  DRUCZEK®    WARSZTAT    INNE PROGRAMY     

 

Przygotowaliśmy wiele nowości i nowych możliwości. Sprawdź, co się zmieniło!

CHMURA·JZK

Już jest dostępna nowa usługa bezpiecznego przechowywania i wymiany danych. Zobacz szczegóły nowej usługi CHMURA·JZK

Usługa jest teraz dostępna bezpłatnie dla naszych klientów. Włącz ją koniecznie, aby zabezpieczyć się przed wirusami szyfrującymi dyski!

JZK Online

Eksportuj dane z programu, aby prezentować je klientom, współpracownikom, dostawcom! Już funkcjonuje serwis WarsztatOnline.pl. Zobacz, jak to działa!

Abonament Serwisowy

Wykorzystaj wszystkie możliwości swojego programu. Nowy Abonament Serwisowy jest już dostępny, można go wykupić w dowolnym momencie. Zobacz, jak to działa!

Jednolity Plik Kontrolny

Nadchodzi obowiązek generowania plików JPK.
Zobacz, jak się przygotowujemy do JPK
Większość naszych klientów ma jeszcze całkiem dużo czasu.

Funkcje księgowe i generowanie plików JPK oparte będą w roku 2017 o nowy moduł Księgowalnia i nasz specjalny serwis Ksiegowalnia.pl.


poniedziałek, 20 czerwca 2016

Nadchodzi nowy Rolnik. W ramach tego wszystkie funkcje rolnicze zostaną przeniesione do tej aplikacji. Odpowiedni komunikat informuje osoby korzystające z dotychczasowych rozwiązań, co należy zrobić.

Wycofujemy z podstawowej oferty kilka sporadycznie używanych modułów. Dotyczy to zbiorówki do przelewów oraz seryjnych przelewów papierowych. Niestety lub stety, z tych funkcji już prawie nikt nie korzysta, obciążają one natomiast podstawową aplikację.

Jeśli będzie zainteresowanie, przygotujemy aplikację zastępczą lub po prostu udostępnimy starszą wersję programu. Rozważamy nawet powrót marki Przelewy, w końcu do dziś posiadamy domenę przelewy.pl.

Wycofujemy z oferty także ultraniszowe moduły Wyroby węglowe oraz Opakowania niebezpieczne. Wprowadzenie tych modułów było jak się okazuje zbędne, zabierając cenny czas i obciążając aplikację.

Planujemy się natomast skupić na podstawowych funkcjonalnościach, z których korzystają tysiące użytkowników każdego dnia, w tym usługach i serwisach on-line.

Powoli wraca do oferty nasz legendarny Fakturzysta®. Tym razem skupimy się na tym, co najważniejsze, czyli na fakturowaniu, w tym seryjnym, masowym, elektronicznym etc. W związku z tym moduł Abonament zostanie zastąpiony nowymi funkcjonalnościami, dostępnymi tylko w dedykowanym Fakturzyście. Osoby korzystające z modułu Abonament w innych aplikacjach zobaczą komunikat zapraszający do zgłoszenia się po bezpłatną licencję uzupełniającą na Fakturzystę. Dzięki temu Druczek będzie mógł być inaczej pozycjonowany, a funkcje fakturowania seryjnego będą mogły być rozwinięte w innym produkcie.

Czeka nas nieco zamieszania, ale spokojny okres wakacyjny to najlepszy moment na takie zmiany. W szczyt jesienno-zimowy chcemy wejść już z uporządkowaną ofertą i jasnym podziałem funkcjonalności.

Zgodnie z zapowiedziami, czeka nas jeszcze niedługo rewolucja związana z JPK i przejście na pełnoroczne licencje dotyczące księgowani. Licencja na usługę i funkcjonalność rozliczeń księgowych będzie zawsze pełnoroczna i obowiązywać aż do rozliczenia rocznego za dany okres.


niedziela, 19 czerwca 2016

Upraszczamy system licencjonowania. Najważniejsze zmiany to uproszczenie licencji. Opcje dodatkowe, typu Kopia Elektroniczna JZK, licencjonowane i wyceniane będą osobno, podobnie jak umowy serwisowe (Abonament Serwisowy).

Skorygowano i uproszczono cennik licencji. Nie będzie pobierana dopłata za opcję pracy w sieci, nie będzie również wymagana specjalna opcja w licencji. Po prostu każda licencja wielostanowiskowa automatycznie będzie sieciowa, automatycznie współdziałać będzie także w opcją Chmura JZK.

Jak zwykle osoby, które posiadały licencję starego formatu, otrzymają w najbliższych dniach automatyczny i bezpłatny upgrade do nowego formatu. Osoby posiadające dotychczasowe licencje z opcją EJ otrzymają osobną licencję Kopia Elektroniczna JZK.


wtorek, 14 czerwca 2016

Zgłaszają się do nas osoby, które padły ofiarą nowego wirusa szyfrującego dyski.

Jak się przed tym zabezpieczyć? Trzeba pamiętać o codziennym wykonywaniu kopii zapasowych i zapisywaniu ich w innej fizycznej lokalizacji.

Doskonałym pomysłem jest na to nasza nowa usługa Chmura JZK. To bezpieczne miejsce do przechowywania danych, zabezpieczonych prywatnym hasłem użytkownika.

W związku z sytuacją związaną z wirusami szyfrującymi, usługa Chmura JZK jest teraz dostępna bezpłatnie dla naszych klientów.

Szczegóły usługi


poniedziałek, 13 czerwca 2016

Działa już pobieranie danych z serwerów GUS - w oparciu o KRS, CEiDG i inne rejestry. Usługa jest dostępna dla każdego licencjonowanego użytkownika naszych aplikacji.

Zamiast wprowadzania pełnych danych kontrahenta, wystarczy wprowadzić sam numer NIP, a reszta danych zostanie pobrana z publicznego rejestru.

Funkcja dostępna jest w każdym miejscu programu, gdzie dostępne jest standardowe okienko dodawania danych kontrahenta.