Studio JZK - Warsztat
  POMOC    KONTAKT 
  OPIS I FUNKCJE    CENNIK    ZAMÓW!    POBIERZ! 

 

Warsztat

Zlecenia i rozliczenia napraw. Magazyn, fakturowanie, raporty. Zamówienia i szybkie rejestrowanie zakupów. Przechowalnia opon, wypożyczalnia pojazdów. Najpopularniejszy program branżowy JZK!

Warsztat JZK® to nasz najpopularniejszy program branżowy, codziennie pracujący w setkach warsztatów w całym kraju. Rejestrowanie zleceń, rozliczenia napraw, baza pojazdów, rozbudowany magazyn, fakturowanie, raporty według mechaników, przechowalnia opon, wypożyczalnia pojazdów i bardzo wiele innych ważnych opcji.
Warsztat to najpopularniejszy program branżowy JZK®, codziennie wykorzystywany w setkach warsztatów i serwisów w całym kraju.

Najważniejsze w programie Warsztat JZK® jest oczywiście rejestrowanie zleceń. Zlecenie może być umówione na czas przyszły, wraz z rezerwacją stanowiska, z przydziałem jednego lub kilku mechaników do konkretnej czynności lub do całego zlecenia, z opisowym statusem, z dowolnie długą treścią zlecenia, szczegółowym wykazem czynności do wykonania, własnymi uwagami.

Warsztat JZK® daje wygodną możliwość wprowadzania danych ze standardowego dowodu rejestracyjnego, wraz z opisem stanu pojazdu, stanem licznika, poziomem paliwa etc. Wprowadzane stany licznika kontrolowane są automatycznie, co pozwala uniknąć błędów.

Program Warsztat JZK® uczy się w miarę pracy – sam tworzy bazę samochodów, słowniki statusów, sam tworzy bazę mechaników i stanowisk, automatycznie dopasowując się do specyfiki Twojego warsztatu. Podgląd stanu zajętości stanowisk, wynagrodzeń mechaników czy dossier poszczególnych pojazdów jest bardzo prosty.

Warsztat JZK® jest bardzo elastyczny, z powodzeniem może być wykorzystywany do obsługi innych pojazdów, na przykład motocykli albo maszyn budowlanych. Dostępne są moduły obsługi serwisowej innego sprzętu, także z naprawami gwarancyjnymi i przeglądami. Program Warsztat JZK® w standardzie oferuje także obsługę sprzedaży ubezpieczeń, nie tylko komunikacyjnych.

Mocną stroną programu Warsztat JZK® są raporty – według stanowisk, klientów, mechaników, pojazdów, a także standardowe raporty handlowe dotyczące ruchu towarów, sprzedaży, zakupów etc. Wszelkie raporty są tworzone i aktualizowane na bieżąco.

Świetną opcją w programie Warsztat JZK® są automatyczne funkcje przyspieszające pracę. Program rozpoznaje tablice rejestracyjne, numery VIN, kody pocztowe, numery NIP, sprawdza poprawność numerów identyfikacyjnych, automatyczne dekoduje markę pojazdu wraz z logo, kraj i rok produkcji, a także pozwala na dostęp do informacji z bazy CEPiK.

Zlecenie w programie Warsztat JZK® może kończyć się fakturą lub paragonem, wystawianymi całkowicie automatycznie. Płatnik może być inny niż zleceniodawca, można rejestrować zlecenia rozliczane bezgotówkowo z ubezpieczycielem, naprawy gwarancyjne i przeglądy.

Moduł Opony pozwala na obsługę przechowalni opon wraz z wymianą. Program zna typowe rozmiary opon, kody DOT, automatycznie rozpoznaje nośność oraz indeks prędkości, pozwala na rejestrację głębokości bieżnika i dodatkowych parametrów opon (ochrona felgi, wzmocnienie, run on flat, mud and snow). Program rozróżnia same opony i pełne koła z felgami, lewa-prawa, przód-tył, a samo wprowadzenie czterech opon jednego rodzaju możliwe jest za jednym zamachem. Oczywiście możliwe jest wydrukowanie samoprzylepnych etykiet na każdą z opon.

W programie Warsztat JZK® jest też Wypożyczalnia pojazdów, zarówno jako pojazdy zastępcze, assistance, jak i zwykły najem komercyjny. Można automatycznie obliczyć wycenę wypożyczenia dla grupy pojazdu, z uwzględnieniem stawki dobowej i dodatkowej dopłaty za kilometry ponad limit, a także dopłat dodatkowych. Czas najmu jest obliczany automatycznie na bazie daty i godziny wydania i zwrotu. Na koniec oczywiście faktura, również automatyczna.


Głównym odbiorcą programu WARSZTAT jest serwis samochodowy, prowadzący nie tylko naprawę w razie awarii – opłacaną przez klienta lub gwaranta – ale także okresowe przeglądy z funkcją przypominania o terminie ich wykonania. Dostępne są dodatkowe usługi w rodzaju przechowywania opon oraz możliwość prowadzenia sprzedaży detalicznej, na przykład w ramach sklepu internetowego.

Moduł SAMOCHODY pozwala zarejestrować każdy pojazd, który pojawił się w naszym warsztacie. Dla każdego pojazdu podaje się wszelkie dane standardowo dostępne w dowodzie rejestracyjnym, a także informacje o przeglądzie, aktualnym przebiegu itd. Chociaż możliwe jest przygotowanie zlecenia z ręki, bez rejestrowania pojazdu na stałe, zalecamy wprowadzenie pojazdu do bazy. Umożliwi to później budowanie długofalowej relacji z klientem. Nawet jeśli jest to czysto jednorazowy klient, np. turysta będący przejazdem, doceni choćby telefon z pytaniem o skuteczność naprawy – i może polecić usługi naszej firmy swoim znajomym, będącym w potrzebie w tej okolicy.

Zawartość modułu PRZEGLĄDY tworzona jest automatycznie na bazie modułu SAMOCHODY. Na bieżąco widać, które osoby są naszymi potencjalnymi klientami. Warto do nich zadzwonić odpowiednio wcześnie przed terminem przeglądu i zaprosić za jego wykonanie. Klienci na pewno to docenią. Warto też zadzwonić przed upływem terminu badania technicznego i zaprosić na wykonanie specjalnego przeglądu kontrolnego. Nawet jeśli nie posiadamy stacji diagnostycznej, dlaczego mamy sobie odbierać szansę otrzymania kolejnego, choćby drobnego zlecenia. Relacje z klientami warto budować na lata.

Jedną z takich form budowania relacji z klientami jest oferowanie przechowania OPON – w tej sytuacji mamy stuprocentową gwarancję, że klient zgłosi się na wymianę opon właśnie do nas. Dlatego warto nawet oferować taką usługę bezpłatnie lub poniżej kosztów dla stałych klientów, traktując przechowanie opon jako formę programu lojalnościowego. Moduł OPONY pozwala opisać rodzaj opon, wyposażenie (z felgą lub bez), a także ich lokalizację w magazynie. To ułatwi operację wymiany opon. W momencie zmiany sezonu – rejestrowanej jako opcja ZIMA/LATO w ustawieniach programu – program zasugeruje kontakt z osobami, które powinny wymienić opony. Tym sposobem unikniemy spiętrzenia zleceń i możemy zaplanować stałe przepływy finansowe.

Gdy już klient pojawia się z samochodem w serwisie, należy otworzyć ZLECENIE WARSZTATOWE. Zlecenie może być przygotowane dla samochodu z bazy SAMOCHODY, lub dla pojazdu obcego, który pojawi się jednorazowo. Dla każdego zlecenia dostępny jest szereg pól opisowych, dając możliwość zapisania wszystkich uwag klienta, zleceń, awarii itp. Każde zlecenie może być także zawieszone na czas oczekiwana na części, które można zamówić korzystając z modułu DOSTAWCY.


"Jeżeli chodzi o wybór programu to był on świadomy i poprzedzony testem kilku programów. Państwa program wydał mi się najfajniejszy i teraz też tak jest." Rogum, Marki.


Zlecenie warsztatowe
Zlecenie przechowania opon
Import danych z dowodu rejestracyjnego
Rozliczanie składników zlecenia
Dane samochodu
Wypożyczenie pojazdu

Start
Standard
PRO
Ultimate
Zlecenia TAK TAK Obsługa zleceń warsztatowych. Części, usługi i koszty dodatkowe. Obsługa czytnika.
Samochody TAK TAK Baza pojazdów ułatwiająca obsługę okresową. Automatyczne dossier pojazdu.
Grafik TAK TAK Grafik zajętości stanowisk. Grafik mechaników.
Opony TAK TAK Obsługa przechowalni i wymiany opon. Wymiana opon. Fakturowanie.
Wypożyczalnia NIE TAK Wypożyczalnia pojazdów. Pojazdy zastępcze.
Wypożyczenia NIE TAK Rozliczanie wypożyczenia komercyjnego, także z innym płatnikiem. Drukowanie umów wypożyczenia.
Raporty NIE TAK Rozbudowane raporty z wykresami graficznymi.
Mechanicy NIE TAK Rozliczenia z mechanikami. Rozliczanie robocizny.
Klienci NIE TAK Rozliczenia klientów. Przychodowość.
Ubezpieczenia NIE TAK Moduł ewidencji i sprzedaży polis ubezpieczeniowych jako działalności dodatkowej.
Serwis TAK TAK Rejestrowanie i obsługa zleceń serwisowych.
Sprzęt serwisowany TAK TAK Baza sprzętu serwisowanego.
Faktury TAK TAK Faktury, rachunki oraz inne dokumenty sprzedaży. Fiskalizacja. Faktury korygujące.
Kopia Elektroniczna TAK TAK Obsługa danych dodatku Kopia Elektroniczna JZK. Może wymagać odrębnej licencji.
Sprzedaż TAK TAK Sprzedaż z VAT i bez VAT.
Rejestr sprzedaży TAK TAK Podatkowy raport ze sprzedaży dla biura rachunkowego.
Wykresy TAK TAK Wykresy sprzedaży. Moduł analizy graficznej.
Zyski i straty NIE TAK Analiza realizowanych marż. Podsumowania wg handlowców, klientów, towarów.
Marża NIE TAK Rejestr marży. Drukowanie faktur w procedurze VAT marża.
Rozliczenia TAK TAK Rozliczanie wpłat do faktury.
Windykacja TAK TAK Generowanie wezwań do zapłaty i not odsetkowych.
Wezwania i noty TAK TAK Noty odsetkowe, wezwania do zapłaty.
Zamówienia TAK TAK Zamówienia od klientów. Realizacja na fakturę. Dokumenty dodatkowe.
Pro-formy TAK TAK Wystawianie faktur pro-forma. Generowanie faktur końcowych.
Oferty NIE TAK Wystawianie ofert, realizacja jako zamówienia lub bezpośrednia sprzedaż.
Zaliczki NIE TAK Faktury zaliczkowe i końcowe.
Dostawcy NIE TAK Zamówienia dla dostawców. Automatyczne generowanie zamówień.
Zamówienia ogólne NIE TAK Zamówienia tekstowe, nie powiązane z listą towarów i magazynem
Reklamacje NIE TAK Zgłoszenia reklamacyjne. Rejestracja i obsługa reklamacji.
Zakupy TAK TAK Rejestrowanie faktur zakupowych i kosztowych. Przyjęcie zakupów do magazynu.
Magazyn TAK TAK Przyjęcia PZ i PW. Wydanie WZ i RW. Przesunięcia magazynowe
Towary TAK TAK Baza towarów i usług. Podgląd zawartości magazynów i cennika
Remanent TAK TAK Spis z natury. Korekty stanów magazynowych. Wycena i rozliczenie remanentu.
Ruchy towarów NIE TAK Podsumowanie i analiza ruchów poszczególnych pozycji towarowych
Produkcja NIE TAK Obsługa produkcji. Tworzenie receptury
Kasa TAK TAK Kasa. Raporty kasowe. Archiwizacja.
Przelewy TAK TAK Papierowe formularze przelewu standardowe, podatkowe i ZUS.
Bank TAK TAK Obsługa rachunku bankowego. Ewidencja wpłat i wypłat.
Waluty TAK TAK Pełna tabela kursów średnich NBP.
Kontrahenci TAK TAK Rozbudowana baza kontrahentów. Dowolny podział na grupy.
Terminarz i CRM TAK TAK Terminarz biznesowy z CRM. Lista zadań. Plan dnia. Grafik. Planowanie terminów.
Książka NIE TAK Podatkowa książka przychodów i rozchodów.
Ryczałt NIE TAK Ryczałt ewidencjonowany.
VAT NIE TAK Podatek od towarów i usług. Automatyczne zasysanie. Deklaracje.
Środki trwałe NIE TAK Rejestr środków trwałych wraz z amortyzacją.
Wyposażenie NIE TAK Podatkowy rejestr składników wyposażenia, nie będących środkami trwałymi.
Flota NIE TAK Baza samochodów. Kilometrówka.
Kilometrówka NIE TAK Ewidencja przejazdów samochodem osobowym dla celów podatkowych.
ZUS NIE TAK Rejestrowanie składek ZUS. Druki wpłat. Składki dla przedsiębiorców.
Kasa fiskalna NIE TAK Rejestrowanie raportów dobowych z kasy fiskalnej, prowadzanych poza programem.
Poczta NIE TAK Obsługa nadawcy, w tym masowego. Zbiorówki pocztowe. Własne numery R. Nalepki, koperty, etykiety adresowe, drukarki etykiet Brother QL i Dymo.
RegonOnline TAK TAK Wyszukiwanie firm i kontrahentów w serwisie RegonOnline
Chmura JZK TAK TAK Usługa Chmura JZK
Mailing SMTP TAK TAK Obsługa wysyłki poczty e-mail
Dokumenty TAK TAK Proste dokumenty firmowe. Dokumenty ogólnoksięgowe. *Moduł przeznaczony do wycofania.
Komis NIE TAK Obsługa komisu. Sprzedaż, zwrot, rejestr marży. *Moduł przeznaczony do wycofania.
Instytucje TAK TAK Bazy teleadresowe sądów, prokuratur i innych instytucji. *Do wycofania

Wykaz modułów, cennik i opis programu jest aktualny dla bieżącej wersji programu i może ulec zmianie. Rodzaj uruchomionej wersji zależy od posiadanej licencji.

Start PRO Ultimate
Tożsamości (odrębne zestawy danych różnych firm) 1 5 TAK
Użytkownicy (wystawcy dokumentów w ramach tych samych danych) 1 5 TAK
Magazyny (z możliwością przenoszenia stanów pomiędzy nimi) 1 5 TAK
Kasy i rachunki bankowe 1 5 TAK
Szczegółowy cennik programu. Przejrzyj FAQ czyli Częste Pytania. Zachęcamy także do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta.