Studio JZK - Blog
  PROGRAMY    PLIKI    CENNIK    BLOG    2016    KONTAKT     

Co nowego? Blog programistów

2015

Październik (4)
Wrzesień (27)
Sierpień (25)
Lipiec (24)
Czerwiec (27)
Maj (22)
Kwiecień (14)
Marzec (24)
Luty (19)
Styczeń (16)

2014

Grudzień (25)
Listopad (21)
Październik (18)
Wrzesień (20)
Sierpień (20)
Lipiec (17)
Czerwiec (5)
Maj (6)
Kwiecień (11)
Marzec (7)
Luty (11)
Styczeń (20)

2013

Grudzień (8)
Listopad (5)
Październik (4)
Wrzesień (12)
Sierpień (7)
Lipiec (8)
Czerwiec (15)
Maj (23)
Kwiecień (14)
Marzec (17)
Luty (25)
Styczeń (28)

2012

Grudzień (27)
Listopad (12)
Październik (14)
Wrzesień (12)
Sierpień (7)
Lipiec (9)
Czerwiec (10)
Maj (13)
Kwiecień (17)
Marzec (21)
Luty (26)
Styczeń (26)

2011

Grudzień (23)
Listopad (18)
Październik (21)
Wrzesień (19)
Sierpień (22)
Lipiec (19)
Czerwiec (25)
Maj (24)
Kwiecień (20)
Marzec (16)
Luty (20)
Styczeń (23)

niedziela, 4 października 2015

#441 · Systemowe: Korekty na stronie głównej. Zmniejszono nagłówek programu, pozostawiając więcej miejsca do pracy i dając więcej przejrzystości. Poprawki w różnych miejscach programu.

#441 · Targi: Będziemy na targach! Zapraszamy na stronę www.jzk.pl/targi, gdzie prezentujemy nasze najbliższe plany wyjazdowe. To dobry moment, żeby się spotkać! Będziemy rozdawać bezpłatne licencje testowe na wybrane programy. W ciągu najbliższego miesiąca prezentować będziemy program Hotel i Pensjonat.

#441 · Warsztat: Zakończono pracę nad nowym modułem Opony. Dane o oponach są importowane ze starszej wersji programu. Warto jednak pamiętać, że wcześniej wprowadzane dane były tylko szczątkowe. Dopiero teraz jest możliwość swobodnego rejestrowania danych każdej opony.

Pobierz teraz najnowsze wersje programów (#441)


sobota, 3 października 2015

#440 · Licencje: Wyraźniejsza informacja o terminie upływu ważności. Zdarzyło się ostatnio wiele osób, które przegapiły termin upływu ważności licencji. Program teraz wyraźniej przypomina o upływających terminach.

#440 · Hotel: Nowości i ulepszenia w programie. Można teraz łatwo tworzyć z grafika rezerwacje wielodniowe, po prostu przed naciśnięciem przycisku REZERWACJA należy zaznaczyć myszką wybrany zakres dat. Automatyczne podsumowanie zajętości. Nowe sposoby prezentacji grafiku. Program wykrywa teraz overbooking i podpowiada, jak go usunąć.

#440 · Hotel: Nowe okienko edycji rezerwacji. Dzięki skompaktowaniu tabeli rozliczeń i usunięciu sporadycznie używanej tabeli meldunków, całość edycji mieści się teraz na jednej zakładce. Wszystko jest jasne, proste i przejrzyste, a należności, wpłaty i drobna sprzedaż prezentowane są w postaci przejrzystej listy typu cash-flow.

#440 · Hotel: Nowe możliwości check-inu i check-outu. Program automatycznie oznacza godzinę przyjazdu i godzinę wyjazdu, o ile nie podano jej wcześniej - w momencie oznaczenia przyjazdu lub wyjazdu gościa.

#440 · Hotel: Nowe możliwości edycji rezerwacji. Można zapisać datę anulowania rezerwacji, Można wprowadzić opcjonalną godzinę budzenia i godzinę śniadania. Dostępny jest podgląd faktury, można go wykorzystać dla wydrukowania brudnopisu do akceptacji przez klienta.


piątek, 2 października 2015

#440 · Systemowe: Zmieniono procedurę obsługi błędów, aby zwrócić na nie uwagę. Nasze programy pracują od wielu lat, ich użytkownicy dorobili się dużych baz danych, a czasami z różnych przyczyn pojawiają się błędy. Jeśli błąd jest znośny, czyli da się kliknąć OK albo nawet nic nie klikać, użytkownicy chętnie pracują dalej, bo przecież nic się nie stało. Problem narasta, dane nie są obrabiane prawidłowo, a pretensje są oczywiście potem kierowane do programistów, a nie do osób odpowiedzialnych za błąd - elektrowni, administratora sieci, producenta dysku twardego lub kości RAM etc. W związku z tym zmieniliśmy obsługę błędów - zawsze pojawiać się będzie komunikat na ekranie, zmuszający do minimalnej chociaż refleksji, a docelowo pewnie do kontaktu z pomocą techniczną w celu usunięcia jego przyczyny. Bezpośrednim impulsem było zgłoszenie od osoby, która codziennie w sieci dostawała błąd Cannot create file dotyczący kopii zapasowej - z powodu nieprawidłowej konfiguracji pliki programu nie mogły się utworzyć... Ale podziwiamy cierpliwość. Dane firmowe to zbyt poważna sprawa, żeby przechodzić obok błędów obojętnie.

#440 · Hotel: Nowe opcje i korekty opcji starszych. Opcja innego płatnika nie będzie już oferowana. Nie spotkaliśmy jeszcze użytkownika, który by z tej funkcji korzystał w sposób prawidłowy, w przypadku rezerwacji dla firm wszyscy i tak wpisują dane firmy jako głównego gościa, a książka meldunkowa jest wyłącznie fikcją. Zatem opcja innego płatnika zostaje usunięta z okna edycji rezerwacji, pozostawiając więcej miejsca na faktycznie wykorzystywane pola. Nowa opcja Rezerwa w danych pokoju. Nowa opcja Wymagana płatność lub preatoryzacja z góry w danych rezerwacji, zablokuje zameldowanie gościa bez wprowadzenia wpłaty. Opcja wykorzystywana intensywnie w przypadku gości z krajów, które nie gwarantują windykacji należności.


czwartek, 1 października 2015

#439 · Aktualizacje: Włączono przypomnienie o pobraniu aktualizacji. Zauważyliśmy, że niektóre osoby nie pobierały aktualizacji i nadal korzystają z wersji programu, która nie jest aktualna. Włączono przypominacz na stronie startowej.

#439 · Aktualizacje: Nowa procedura aktualizacji. Teraz pobranie aktualizacji następuje automatycznie w tle pracy programu, nie blokując jego pracy. Uruchomienie pliku aktualizującego następuje dopiero po przelogowaniu użytkownika w Windows. To rozwiązanie szybsze i bezpieczniejsze, teraz zresztą Windows przyzwyczaiło wszystkich do tego rodzaju zachowania.

#439 · Warsztat: Nowe możliwości w obsłudze opon. Program przechowuje informację. . Zrezygnowano z kilku zbędnych opcji.


 

 

Druczek
Fakturzysta
Bar i Restauracja
Gabinet
Hotel
Kancelaria
Lokator
Majster
Rolnik
Szkoła
Warsztat
Pliki
Programy
Cennik
90 DNI GRATIS!
Promocje
Warunki licencji
Licencje edukacyjne
Nowości na rok 2016
ERP
Firma
Blog programistów
Napisz do JZK
Kontakt
Targi
Zaloguj się
Regulamin
Mapa serwisu


1444054953